Форум
главная страница
 

Ортопедичні подушки

Ви не висипаєтеся? Ви відчуваєте себе відпочившим тп позіхаєте під час робочого дня? Чим в такому випадку можна допомогти. Потрібно тільки більш уважно поставитися до того, на чому ми спимо. Людина проводить третину свого життя у сні. Оптимісти навіть вважають, що це не найгірша частина. З давнини сну надавалося велике значення, та й зараз хтось із захватом читає сонник, а хтось вишукує відомості про великих: Леонардо да Вінчі, Наполеон, Сталін спали по 3-4 години на день, Рузвельт та Ейнштейн, навпаки , любили багато поспати.

Медики вважають, що єдиної норми щодо сну немає. Головне, щоб людина прокидалася відпочившою. На індивідуальну потребу до різної тривалості сну впливають спадкові чинники, якість сну, вік, добові ритми організму і ступінь втоми. Іноді людині здається, що він виспався, а насправді він просто не пам'ятає, як це - відчувати себе добре відпочившим. Якщо ви позіхає під час робочого дня, ваша увагу розсіюється, пам'ять і витримка підводять, голова болить - ви не висипаєтеся і не можете повноцінно відпочити під час сну.

Цьому є багато причин. По-перше, наш стрімкий час диктує свій режим сну і неспання, причому на користь останнього. Сучасна людина стала менше спати. За даними наукових досліджень, наші пращури спали на 20% часу більше. По-друге, у наших предків не було телевізора, автомобіля, не кажучи вже про стільниковий телефон. Додаткове навантаження на мозок не завжди хороша. У третіх, часто неправильне положення голови при сні, коли шийні м'язи не розслабляються, а шийні хребці навпаки викривляються. Через це болить голова і з'являються болі в області шиї. Додайте сюди щоденне сидіння за комп'ютером, яке теж надає шкідливий вплив на хребет. По суті, виходить замкнуте коло. Але чи так важко вирватися з такого становища?

Як вибрати ортопедичну подушку? Поліпшити якість сну можна. Потрібно тільки більш уважно поставитися до того, на чому ми спимо. Матрац - тільки твердий і рівний, але не жорсткий. Подушка повинна мати анатомічну форму, для того, щоб забезпечувати м'яку, але в той же час стійку підтримку голови та шиї під час сну, щоб фізіологічні форми грудного і шийного відділів хребта зберігали анатомічно правильне положення. Якщо у вас були травми хребта, на роботі потрібно багато сидіти за комп'ютером або ви часто буваєте за кермом, то для профілактики і лікування захворювань хребта варто скористатися спеціальною ортопедичною подушкою під спину, яка надає хребту максимальну площу опори.

Подібні ортопедичні подушки для вагітних, вірніше, їх прототипи, були відомі ще в далекому минулому. У стародавньому Єгипті виточували із слонової кістки спеціальні підставки на ніжці, на Сході голландські колоністи не розлучалися вночі зі спеціальною подушкою у вигляді довгого туго набитого підручним матеріалом валика, схожого на сучасний диванний валик. На нього вони облокачиваться під час сну для максимального розслаблення хребта. А в Японії гейші спали на дерев'яних подушках для кращого збереження складної зачіски. Але, до речі, на подібних подушках спали і представники інших станів - вважалось, що прекрасний колір обличчя, відсутність другого підборіддя і в'ялості щік прекрасні гейші мали через те, що під час сну в хребті не було порушено кровообіг, а м'язи не напружувалися, тобто шия НЕ викривлялася. Для того, щоб спати було більш комфортно, наверх до дерев'яної подушці прив'язували спеціальний валик, щільно набитий бавовною, гречаного лушпинням або сіном.

У японців, зворушливо піклувалися століттями про своє здоров'я, є навіть народне прислів'я - «викривлена ??шия - погане здоров'я». Набивати подушку пухом, пером або ватою придумали древні римляни. Але все рано діти інтуїтивно кладуть складені ручки під щічку, щоб було зручніше, а у багатьох народів є прислів'я, те саме що споконвічно російської «Що м'якше пуху? Долонька ». Виходить, що багатовіковий досвід народу свідчить, що приємніше і комфортніше спати на твердій, але не жорсткій поверхні. 
Другие интересные ресурсы
 
Статьи различных тематик
 
поиск по сайту
 
© 2000-2018 by Oksana&Alexandr Lubenets
программирование - студия дизайна ICOM
 

 
 
Яндекс.Метрика